Mergina dalinasi knygoje perskaityta informacija su savo drauge.

Skaitymo skatinimas yra veikla, turinti konkrečią intenciją. Skaitymas skatinamas įvairiais metodais, vienas iš jų – „literatūros tarpininkavimas“. Sąvoka „literatūros tarpininkavimas“ suprantama kaip žinių apie literatūrą sklaida, literatūros viešinimas, noro skaityti ugdymas ir pagalba skaitytojui jam renkantis literatūrą. Remiantis tokiu požiūriu, „literatūros tarpininkavimas“ yra specifinė skaitymo skatinimo rūšis.


Tiesioginis literatūros tarpininkavimas. Tiesioginį literatūros tarpininkavimą suprantame kaip asmeninį susitikimą, kurio metu išsiaiškinamas literatūros supratimas ir poveikis. Kūriniuose aptariama Antika, eilėraštis, epas, individualusis stilius, hegzametras (antikinis hegzametras, naujųjų laikų hegzametras), eilėdara (hegzametras, pentametras), mitas, herojinis epas, rūšis, žanras, siužetas, kalbinės raiškos priemonės, tematika, problematika, pagrindinė mintis (idėja), epigrafas, leitmotyvas; kontekstai (Homero klausimas, Donelaičio hegzametras, lotofagai, Tantalas); Rimvydo Šilbajorio lotofagų interpretacija.


Senovės graikų ir romėnų pasaulis, t. y. senovės istorijos dalis.

Rėmėsi ilgųjų ir trumpųjų skiemenų kaita (metrinis hegzametras).

Eiliuotos kalbos garsinė sandara.

Literatūros kūrinio, liaudies dainos ar pasakėčios citata, įrašyta kūrinio ar jo dalių pradžioje; epigrafu autorius nusako kūrinio pagrindinę mintį, temą.

Konkrečiam rašytojui būdingas stilius.

Tam tikros teksto dalies reikšminė aplinka.

Nuolat pasikartojantis motyvas, mintis.

Mitinė tauta, valganti lotosus.

Kolektyvinis pasakojimas apie pasaulio, dievų, žmogaus, gamtos reiškinių, gyvybės ir mirties kilmę, atspindintis pirmykštę tikrovės sampratą.

Remiasi kirčiuotų ir nekirčiuotų skiemenų kaita (toninis, akcentinis).

Antikinės eilėdaros eilutė iš penkių metrinių pėdų.

Senovės graikų mitų personažas, kviečiamas į dievų puotas, bet kartą juos užrūstino. Už tai pasmerktas po mirties amžinai kęsti alkį ir troškulį. Posakis „Tantalo kančios“ reiškia kančias dėl arti esančio tikslo, kurio neįmanoma pasiekti.

Kygos suskirstytos pagal temas ir spalvas.

Netiesioginis literatūros tarpininkavimas. Netiesioginio literatūros tarpininkavimo pavyzdžiai yra knygų skirstymas pagal temas. Šiuo atveju pasirinkta visus tris kūrinius: Homero „Odisėja“, J. Vaičiūnaitės „Kalipsė“ ir H. Radausko „Lotofagų šalis“, siejanti tema – tėvynės ir individo santykis.