Egodokumentai – tokie tekstai, kuriuose rašančiojo „aš“ atsiskleidžia per aprašomus pojūčius, išgyvenimus, veiksmus, mintis. Galima sakyti, kad tai tekstai, parašyti pirmuoju asmeniu – dienoraščiai, laiškai, autobiografijos ir kt.
Laiškas
Laiškas – raštiškas, dažniausiai privatus, kreipimasis į konkretų adresatą. Epistòlinė literatūrà – laiškai, paprastai parašyti visuomenėje žinomų asmenų, publikuoti ir turintys meninę, kultūrinę ir pažintinę reikšmę. Jie dažniausiai būna asmeninio pobūdžio, skirti konkretiems žmonėms (artimiesiems, bičiuliams, mylimiesiems), bet teikiantys įvairaus pobūdžio žinių apie istorinius, kultūrinius, politinius reiškinius.
Laiškui būdinga:
Autobiografija
Autobiografija – pasakojimas apie save, kuriame daugiau dėmesio skiriama autoriaus psichologijai, išgyvenimams, jo požiūriui. Autobiografijų yra įvairių formų, nebūtinai skirtų publikuoti (šiam žanrui gali priklausyti ir intymūs pasakojimai, laiškai, dienoraščiai, memuarai, kelionių atsiminimai). Nuo dienoraščio skiriasi retrospektyviu pasakojimu. Įvykiai dėstomi chronologiškai arba pagal temas. Autobiografijos objektas ir struktūros ašis – asmenybės tapimo istorija.
Autobiografijai būdinga:
Dienoraštis
Dienoraštis – daugiau ar mažiau sistemiškas, datuotas autobiografinis pasakojimas, išsiskiriantis informatyvumu, refleksija, kuriame autorius fiksuoja savo paties kasdienybę, istoriją, išgyvenimus. Dienoraštyje atsispindi visuomeniniai įvykiai, šeimos, asmeninis gyvenimas, rašančiojo dvasinė istorija. Dienoraštis turi biografinio, istorinio, politinio, kultūrinio ir etnografinio dokumento vertę.
Dienoraščiui būdinga: